• Bezpieczeństwo nade wszystko !!!

          •        26 kwietnia 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych oraz klasy 2 a   z panią Małgorzatą Pawlak - Policjantką  z Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim. W ramach spotkania funkcjonariuszka opowiedziała o najważniejszych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i o przepisach, których należy bezwzględnie przestrzegać.

            Szczególną uwagę zwróciła na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Udzieliła słuchaczom wiele cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniała słuchaczom o obowiązku poruszania się ścieżką rowerową, jeśli jest ona wyznaczona. Bardzo ważne jest, że jeśli takiej drogi nie ma, rowerzyści muszą trzymać się prawej skrajni jezdni. Zwróciła uwagę jak ważnym elementem ubioru rowerzysty jest kask oraz odpowiednie obuwie.

            Poinformowała również o bardzo ważnej kwestii, że jadąc wśród  samochodów i pieszych stają się uczestnikami ruchu drogowego, w związki z czym na nich również nałożone są obowiązki oraz zakazy, których muszą przestrzegać. Pani Policjantka przypomniała również o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

            Zajęcia z panią Policjantką będą odbywać się również w kolejnych klasach już niebawem.

            Podczas spotkań można było zauważyć, iż nasi uczniowie posiadają dużą wiedzę w tym temacie. Podczas spotkania  dzieci były zainteresowane tematem, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do funkcjonariuszki Policji.

             

            Ewa Klimek

            pedagog szkolny

          • "MOJA MOC PRZERWIE PRZEMOC"

          •     To hasło projektu, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny "FAMILIA" oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim. Program dofinansowany jest z Programu Społecznik.

            25 kwietnia, w auli Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie dla uczniów  klas czwartych, których tematem przewodnim była przemoc rówieśnicza.

            Celem spotkania było podniesienie świadomości uczniów na temat zjawiska przemocy, a także zmniejszenie akceptacji dla zjawiska przemocy i promowanie postawy przeciwstawiania się jej.

            Spotkanie poprowadziła psycholog: Pani Anna Kolenko. Na podstawie projekcji filmu pokazała uczniom, czym jest przemoc, do kogo udać się po pomoc i jak można jej przeciwdziałać.

            Drugim wydarzeniem w ramach projektu jest konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas czwartych na plakat profilaktyczny na temat przemocy rówieśniczej, w którym uczniowie naszej szkoły również wzięli udział. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju.

             

            Pamiętaj !

            Nie reagując na przemoc, akceptujesz go.

            Szanuj i traktuj innych tak, jak chcesz, aby oni traktowali Ciebie.

             

            Ewa Klimek

            pedagog szkolny

          • Turniej Minisiatkówki „dwójek” dziewcząt     

          • Gra w piłkę siatkową jest jedną z najpopularniejszych gier rekreacyjnych i sportowych. I choć należy do gier najtrudniejszych, jest bardzo lubiana przez dzieci. 

            W środę 24 kwietnia 2024r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego odbył się Turniej Minisiatkówki „dwójek” dziewcząt  klas V -VII. Do turnieju zgłosiło się 30 drużyn, każda drużyna składała się z dwóch zawodników grających na boisku. Uczestniczki turnieju zostały podzielone na dwie grupy w klasach IV oraz  cztery grupy w klasach V-VII, w których rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”. Każda drużyna miała możliwość rozegrania 6 meczy. Nad poprawnością gry czuwali Młodzieżowi Sędziowie Sportowi z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. 

            Po zaciętej rywalizacji i wielkich emocjach pierwsze miejsce w kategorii klas IV zajęły Hanna Słomka i Karolina Gregorowicz, na drugiej pozycji uplasowały się Joanna Walus i Julia Łukaszewska, trzecie miejsce na podium zajęła drużynaPola Kukielski i Maria Ratajczak.

            W Kategorii klas V-VII klasyfikacja wyglądała następująco pierwsze miejsce zajęły Nadia Błogowska i Oliwia Sielewicz, na drugiej pozycji uplasowały się  Lena Trawińska i MagdalenaGłowackia,  trzecie miejsce wywalczyły Lena Majewska i Antonina Kozłowska. Dla większości dziewcząt był to ich pierwszy turniej, dzięki któremu mogły doświadczyć emocji i rywalizacji sportowej. Oczywiście nie był dla nich najważniejszy wynik, ale fakt, że spędziliśmy ten czas razem na aktywności fizycznej. Każdy z zespołów biorący udział w turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom, a drużyny zwycięskie otrzymały statuetkę. 

            Dziękujemy również uczniom Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim za sędziowanie gry podczas turnieju. 

             

            Magdalena Kujawska-Krystopik

            Magdalena Łastówka

             

          • Młodzież zapobiega pożarom

          • 26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się  powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom. Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasadami postępowania na wypadek pożaru, praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacją ochrony przeciwpożarowej oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa powszechnego. Uczniowie musieli również znać historię i tradycje ruchu strażackiego.
            Gratulujemy naszym uczestnikom: ZuzannieMozal z klasy IVa, Nadii Ciesiółce z klas IVc i Wiktorowi Antoszków z klasy VIIc za udział, naukę i dążenie do samorozwoju w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

            Gratulujemy również  Tomaszowi Gnacykowi z klasy Vb zajęcie 5 miejsca. To zaszczytne osiągnięcie, które świadczy o jego zaangażowaniu i wiedzy.

            Niezwykle ważne jest, aby młodzi ludzie mieli świadomość zagrożeń i umieli działać w razie potrzeby.

            Emilia Bogusz

          • Bezpieczeństwo – ponad wszystko

          • W piątek 26 kwietnia br. nasi uczniowie  po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Mielenku Drawskim- etap powiatowy. Celem turnieju było: popularyzacja przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, upowszechnianie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

            Gratulujemy uczniom za trud i determinację w przygotowaniach do konkursu. Pierwsza grupa w składzie: Antek Moń, Hubert Popielarczyk, Zosia Rydel i Kaja Sielewicz zajęli czwarte miejsce w powiecie. Druga grupa: Karolina Jamróz, Franek Budzyński i Janek Kudynowski zajęli trzecie miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu: nauczycielom, rodzicom, ratownikom medycznym, strażakom z OSP z Kalisza Pomorskiego i Radzie Rodziców za pokrycie kosztów naszego przejazdu.

            Nauka przepisów, kształtowanie partnerskich zachowań i umiejętności udzielania pierwszej pomocy są kluczowe dla budowania świadomości i odpowiedzialności wśród uczestników ruchu drogowego.

            Emilia Bogusz

          • Układ Słoneczny

          •      23 kwietnia br. uczniowie klasy 3a w ramach zajęć przyrodniczych przygotowali makiety Układu Słonecznego. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów otaczającym nas wszechświatem. Podczas zajęć utrwalone zostały wcześniej poznane planety.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali się do zajęć, podzielili role w swoich grupach i stworzyli  niesamowite prace.

             

            Aleksandra Budzyńska

          • Czekoladowe Love

          • Jak powstaje czekolada? Kto przywiózł owoce kakaowca do Europy? Jak przebiega proces powstawania czekolady?  Na te pytania, odpowiedzi poznali uczestnicy czekoladowych warsztatów, które poprowadziła firma Monnemi Art z Warszawy. Uczniowie podczas zajęć poznali historię czekolady, dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, oraz spróbować owoc kakaowca, poznać smak i zapach prawdziwej belgijskiej czekolady, dowiedzieć się jak powstaje czekolada, ale jednak największą radość sprawiło im zrobienie swojej własnej tabliczki czekolady i udekorowanie według swoich preferencji. Uczniowie korzystając z różnorodnych dodatków:  flizelinowych owoców, bakalii, posypek, kolorowych drażetek czy pianek wykonali prawdziwe czekoladowe Love - czekoladę w kształcie serca. Zapach słodyczy i kakao unosił się w szkole do końca dnia, a endorfiny, które uwolniła czekolada utrzymały wszystkich uczestników zajęć w dobrym nastroju.

             Czekoladowe warsztaty sprawiły dzieciom dużo radości, były też świetną okazją do nauki, zabawy i tworzenia własnych smakowitych wytworów wyobraźni.

                                                                                                                      Broś Oktawia

                                                                                                        Magdalena Kujawska- Krystopik

             

          • Program Edukacyjny dla Szkół „Działaj z imPETem!”

          •      Działaj z imPETem! To projekt edukacyjny, w którym zachęca się Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. W tym roku szkolnym w programie    wzięły udział dwie  klasy - 2 c i 3 a.  Uczniowie wraz z wychowawcami  promowały  w naszej szkole eko podstawy i tworzyły  eko nawyki. Dzieci dowiedziały się, że szczególny nacisk warto kłaść na butelki  PET,  które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Dlatego  też w  Kornelówce na korytarzach oraz w klasach można zobaczyć kolorowe kosze na śmieci, dzięki czemu  uczniowie na co dzień uczą się segregowania śmieci. W klasach 2 c i 3 a odbyły się też prelekcje na ten temat, powstały piękne stwory z różnych odpadów. Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.

            Daria Niedźwiedź

            Aleksandra Budzyńska

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane ze świąt ekologicznych. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna, do której doszło w styczniu 1969 roku, u wybrzeża Stanów  Zjednoczonych.                                                                              

            Często  święto to  poświęcone jest śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.

            Dlatego chcielibyśmy zaproponować celebrowanie tego święta w zupełnie inny i niejednorazowy sposób. Zachęcamy do tego, żeby wyjść ze szkoły, wyjść z domu i pójść do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żeby poświęcić czas na bycie z przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca,  ciekawa i piękna. Można też uczcić to święto tak jak klasa 2a . Dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Jak dbać o Ziemię?”, przygotowały gazetkę okolicznościową, a także prace techniczne- Eko-zabawka. Prace wykonane zostały z odpadów. Są tu propozycje gier towarzyskich, eko- sukienka prezentowana przez autorkę i projektantkę eko- mody Izabellę, są telefony,  zabawki, ozdoby na biurko. Kreatywna klasa 2a dba, aby „nadać śmieciom drugie życie”, a tym samym nie wyrzucać śmieci jak leci.

             

                                                                                             Stanisława Górnik

             

          • „#ŁączyNasPamięć” 19 kwietnia przypinamy żonkile.

          •    W piątek, 19 kwietnia w dniu 81 rocznicy wybuchu  powstania w getcie warszawskim, uczennice klasy 6b i 7b z kaliskiej Kornelówki wraz z opiekunem - panią Małgorzatą Potoczną - Galerą w ramach akcji Żonkile wręczały mieszkancom naszego miasta papierowe kwiaty- symbol pamięci o powstaniu. Uczennice, z uśmiechem na twarzach ofiarowały żonkile i przypominały mieszkańcom naszego miasta o tak ważnej rocznicy. Żólte, papierowe kwiaty przygotowli nasi uczniowie na lekcjach plastyki i techniki wspierani przez panie Emilę Bogusz, Anetę Hrabeć i Katarzynę Horbę.  Żonkil przypomina o ostatnim przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej - Marku Edelmanie, który co roku w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim otrzymywał owe kwiaty od anonimowej osoby a także sam składał te  kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Getta. Żółty żonkil wyglądem swych kwiatów  przypomina Gwiazdę Dawida w takim wydaniu, w jakim ludność żydowska musiała ją nosić na ramieniu. Znana aktorka Agnieszka Grochowska, stwierdza: "Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność” dlatego upamiętniajmy wybuch powstania w getcie warszawskim i pokażmy, że łączy nas pamięć"

            Udział w Akcja społeczno - edukacyjna ,,Żonkile” , która została stworzona i zrealizowana na znak solidarności i pamięci o tragedii warszawskich Żydów pomoże nam lepiej zrozumieć świat.

             

            Małgorzata Potoczna – Galera

            Nikola Bachorska – uczennica klasy 7 b

          • Węże faraona

          •     W zeszły piątek Maciej Tuźnik, nauczyciel języka angielskiego i chemii, przeprowadził w kasie 7a, 7b i 7c doświadczenie powszechnie znane jako 🐍„węże faraona"⚱️. Eksperyment polega na wymieszaniu w odpowiednich proporcjach sacharozy (cukru) oraz wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) i poddaniu w/w mieszaniny na działanie 🔥wysokiej temperatury🔥. Paliwem w tej reakcji są atomy węgla obecne w sacharozie, natomiast za ↗️ wzrost węży odpowiada dwutlenek węgla (gaz), który powstaje w wyniku 🔥termicznego rozkładu🔥 wodorowęglanu sodu. Czarny kolor węży świadczy o obecności węgla w tej reakcji👨‍🔬.

            Maciej Tuźnik

          • Niebieskie igrzyska

          •   Kwiecień jest Miesiącem Świadomości Autyzmu. To okres, w którym szerzy się wiedzę na temat tego zaburzenia.Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym czacie wiele instytucji decyduje sie na okazanie wsparcia osobom ze spektrum autyzmu i symbolicznie wykorzystując kolor niebieski okazuje wsparcie, zrozumienie i empatię.          

            19 kwietnia uczniowie klasy I c wzięli udział w Niebieskich Igrzyskach, które zostały zorganizowane przez placówkę Żłobek “ Szuwarek”. Spotkanie miało na celu budowanie więzi społecznych i promowanie różnorodności, pokazanie, że mimo różnić razem możemy działać, tworzyć, uczyć się i bawić.

            Bardzo serdecznie dziękujemy Żłobkowi “Szuwarek” za zaproszenie  na te niezwykłe wydarzenie, przygotowanie scenerii i zabaw sportowych. Za niesamowitą galerię odpowiada nasz lokalny fotograf Bartłomiej Bejnarowicz “ Opowieści w Kadrze”.

             

                                                                                                                  Oktawia Broś

          • Wspaniała przygoda na Poligonie Drawskim

          •         W czwartek – 18 kwietnia uczniowie z klasy 8a w ramach edukacji dla bezpieczeństwa mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wyjeździe na Poligon Drawski. To niezwykłe doświadczenie nie tylko dostarczyło im wiedzy na temat bezpieczeństwa, ale także pozwoliło poszerzyć ich horyzonty w wielu dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.Głównym celem wyjazdu było poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Poligon Drawski to miejsce, gdzie młodzi ludzie mogli na własnej skórze doświadczyć, jak ważna jest znajomość podstawowych zasad, szczególnie w kontekście edukacji dla bezpieczeństwa i działań wojskowych. W trakcie wizyty uczniowie zobaczyli uroczyste zakończenie VII Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych, które pozwoliły im lepiej zrozumieć, jakie wartości i wysiłek są doceniane w konkretnej dziedzinie, jakie cechy są potrzebne do osiągnięcia sukcesu w danej sferze.

            Nie zabrakło również atrakcji kulturalnych i edukacyjnych. Jednym z najbardziej pamiętnych momentów była defilada z udziałem orkiestry wojskowej. To niezapomniane widowisko pozwoliło lepiej zrozumieć wartość tradycji i historii. Pokaz sprzętu wojskowego także wzbudził duże zainteresowanie naszych młodych uczestników, którzy mieli okazję z bliska przyjrzeć się technologii i strategiom używanym przez wojsko. Młodzież miała również możliwość porozumiewać się z żołnierzami z innych krajów w języku angielskim.Jednak to nie koniec niespodzianek! Naszych uczniów spotkała niezwykła przyjemność w postaci spotkania z Krzysztofem Hołowczycem - wybitnym sportowcem i ikoną motoryzacji. Nie można zapomnieć także o wojskowym poczęstunku, który był okazją do integracji i podzielenia się wrażeniami z całego dnia. To właśnie w takich chwilach rodzi się więź i solidarność między ludźmi.

            Wyjazd na Poligon Drawski był nie tylko fantastyczną przygodą, ale także niezwykle wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Nasi uczniowie wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i gotowi na nowe wyzwania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy sprawili, że ten wyjazd był niezapomniany!

             

            Wychowawca klasy 8 a

            Emilia Bogusz

          •  Biblioteczne spotkania z ptakami

          •     Książki i czytanie można reklamować na różne sposoby  i przy rozmaitych okazjach. Biblioteka działająca w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego tym razem postawiła sobie za cel przypomnienie  swoim czytelnikom:  jaki bogaty księgozbiór posiada na temat ptaków. Okazją do podjęcia tego tematu było Święto Ptaków,  obchodzone corocznie  na świecie 1 kwietnia.  Na wystawie specjalnie przygotowanej z tej okazji, znalazły się barwne albumy przyrodnicze, książki z literatury pięknej m. in. „Kajtkowe przygody”, „O wróbelku Elemelku”, „Filip i bociany” oraz seria książek autorstwa Marii Kownackiej pt. „Razem ze słonkiem”. Ciekawostką na wystawie były książki przyrodnicze wydane w latach 60 – tych, m.in. „Puszcza”, „Przyroda Polski w fotografii”, „Wśród trzcin i jezior”  oraz  „Wyspa kormoranów” Włodzimierza Puchalskiego, „Wśród puszcz i jezior” Z. Wdowińskiego, „Ptaki ziem polskich” Jana Sokołowskiego, „Ptaki łowne” W. Dudzińskiego. Wyżej wymienione książki, pomimo swojego wieku, są w bardzo dobrym stanie i dzięki szczególnej trosce, mamy nadzieje, że długo jeszcze będą cieszyć wzrok naszych czytelników.  Ważnym i ciekawym punktem „ptasiej imprezy” były warsztaty plastyczne. Uczestnicy warsztatów tworzyli barwne sylwetki różnorodnych ptaków na papierowych talerzykach. Warto zaznaczyć, iż w tym roku ptakiem szczególnie akcentowanym w naszej bibliotece była sowa. W związku z tym w pomieszczeniu bibliotecznym na te kilka dni zadomowiły się sowy w wydaniu papierowym, drewnianym i porcelanowym. Odwiedzający bibliotekę mieli okazję zapoznać się z faktami i mitami na temat tych trochę tajemniczych ptaków. Przygoda z ptakami dobiegła końca. O książkach na ten temat będziemy przypominać uczniom jeszcze niejednokrotnie, a przed nami kolejne, tym razem  majowe wyzwania. Dziękujemy Pani Dorocie Wilgockiej za piękną  dekorację biblioteki.

                                                                                                                                         

            Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • „Nasza matka Ziemia to nasz dom, dbając o nią, dbamy również o siebie.”

          • 17 kwietnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Bądź eko”.

            Konkurs poruszał ważny temat jakim jest dbanie o środowisko naturalne, jak ważna jest ekologia i prawidłowa selekcja śmieci.

            22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024.  Wszyscy jesteśmy świadomi rosnącego zagrożenia dla naszej planety. Musimy zrozumieć, że nasza Ziemia jest w potrzebie i musimy ją  chronić.  Wszyscy mamy  wpływ na to, jak funkcjonuje  przyroda i jak nasza planeta będzie wyglądać w przyszłości.

            Konkurs plastyczny „Bądź eko” miał własnie na celu zwrócenie uwagi, na to, że wszyscy możemy przyczynić się do dobra naszej Matki Ziemi. Każdy z nas ma na to  wpływ, począwszy od prawidłowej selekcji śmieci w naszym otoczeniu, domu i szkole. Na konkurs wpłynęło wiele prac. Komisja miała spory kłopot z wyborem najtrafniejszych tematycznie prac.

            Nagrody ufundowała i osobiście wręczyła Pani Dyrektor Dorota Ławniczak.

            I miejsce zajęła Pola Girtler z klasy 2a, II miejsce otrzymała Natasza Litwin z klasy VI b a trzecie Kaja Burdyńska z klasy V a.  Ponadto wyróżnieni zostali: Ksawery  Majchrzak z klasy VII c i Wiktoria Barna z klasy  VI b.

            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy J

             

             Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak

          • Istotna rola zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

          • We współczesnym świecie trudności edukacyjne  stają się coraz bardziej powszechne, dlatego tak niezbędne jest udzielenie stosownego wsparcia uczniom tego wymagających. Terapia pedagogiczna jest jedną z najczęściej zalecanych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach, co wynika z faktu, iż coraz większa liczba dzieci przejawia problemy z nauką, które swe źródło mają w deficytach percepcji czy motoryki.

            Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne mają na celu skorygowanie zaburzonych funkcji i niewłaściwie działających zmysłów oraz wypracowanie takich metod pracy, by kompensować uszkodzone narządy lub zmysły za pomocą środków zastępczych ludzkiego organizmu. Uczniowie uczęszczający na zajęcia często potrzebują uwierzyć w siebie i swoje możliwości, gdyż pasmo niepowodzeń powoduje u nich spadek samooceny. Dobry kontakt z dzieckiem oraz wypracowanie zaufania jest zatem kluczem do udanej współpracy pomiędzy terapeutą a uczniem.  W naszej szkole mamy bogato wyposażoną salę terapeutyczną, posiadającą wiele pomocy dydaktycznych i multimedialnych, które dodatkowo pobudzają zmysły i pomagają przyswoić wiedzę.

             

            Aleksandra Budzyńska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie